Tektura

Tektura

Tektura stanowi najgrubszy z dostępnych obecnie tworzyw papierniczych.

Jego konstrukcja opiera się na zastosowaniu kilku warstw papieru, które to okazują się bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Tak przygotowane warstwy papierowe następnie są ze sobą połączone i zespolone w jedną całość. Ogólnie rzecz biorąc wyróżnić można kilka podstawowych rodzajów tektury. Jednym z nich jest tektura szara, drugim biała, a trzecim z kolei tektura techniczna. Niekiedy wyróżnia się również tekturę brązową.

Poza wyżej wymienionymi rodzajami tektury można wyodrębnić także dwie podstawowe jej odmiany, takie jak tektura lita oraz tektura falista. Wraz z biegiem czasu coraz modniejsza staje się tektura falista, której specyfika opiera się na tym, że poszczególne rodzaje jej warstw papierniczych zespolone są poprzez tak zwaną fale papierniczą. Dzięki takiemu procesowi wytwórczemu automatycznie zwiększa się sztywność arkusza.

Tektura stanowi podstawowy element,który jest stosowany do wyrobu kartonów. Kartony natomiast to tak zwane opakowania tekturowe zbiorcze, które muszą być odpowiednio trwałe i mocne. W związku z tym wytwarzanie ich z tektury jest szczególnie dobrym rozwiązaniem. Poza tym, tektura jest trudna do uszkodzenia. Tym samym możemy więc ją bez trudu wykorzystać do wielu rozmaitych kwestii. Z jednej strony tektura idealnie nadaje się do tego, aby za jej pośrednictwem przenosić rozmaite produkty, a z drugiej również do tego, aby je bezpiecznie w nich przechowywać.
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy

Opakowania foliowe są to jedne z najczęściej wy...
Medycyna estetyczna to branża, która bardzo szyb...
Karton umożliwia przechowywanie wielu róż...
Fotowoltaiczne szyby zespolone są stosowane jako ...
Przemysł wspierany jest w dzisiejszych czasach pr...
Opakowania foliowe są niezwykle popularnym rodzaj...