Zalety schodów wykonanych z klejonki sosnowej

Zalety schodów wykonanych z klejonki sosnowej

Schody wykonane z klejonki sosnowej http://www.richd-anders.pl/produkty/elementy-klejone-o-roznej-budowie-na-indywidualne-zlecenie.html nie tylko mają swoich zwolenników, ale również i przeciwników. Oczywiście drewno sosnowe ma wiele zalet, ale i kilka wad - czy nadaje się na materiał na schody wewnętrzne?


Sosna to niezwykle popularne drzewo, które jest jednym z najliczniej rosnących gatunków w Polsce, dzięki czemu jest ono tanie w eksploatacji. Sosny rosną dosyć szybko, dlatego ich ścinanie nie nadwyręża zbytnio naturalnych zasobów. Jedną z przemawiających za sosna zalet jet łatwość oraz wygoda obróbki zestawiona z plastycznością materiału, który można swobodnie dostosować do kreatywnych i finezyjnych kształtów. Klejonkę sosnową można frezować, przycinać, a także malować na dowolny kolor. Najczęściej drewno sosnowe jest jasne, wręcz można powiedzieć, że białe, dzięki czemu idealnie będzie pasować do wnętrz o niewielkim metrażu użytkowym, ponieważ nada im lekkości oraz optycznego powiększenia przestrzeni. Schody http://www.stolarts.pl/schody-drewniane/ wykonane z sosny idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, jednakże najbardziej pasować będą do aranżacji skandynawskich i nowoczesnych. Warto wiedzieć, że drewno sosnowe jest elektrostatyczne, a więc nie przyciąga do siebie kurzu, co będzie szczególnie przydatne we wnętrzach, w których mieszkają małe dzieci, a także alergicy.

Jakie są natomiast wady schodów wykonanych z klejonki sosnowej?
Przeciwnicy tego gatunku drewna argumentują swój wybór zbytnią miękkością drewna, które może szybko się odkształcać, ścierać oraz rysować. Mimo wspomnianych zarzutów schody z klejonki sosnowej cieszą się ogromną popularnością i służą przez długie lata codziennego użytkowania. Niezwykle ważne w przypadku takich schodów jest ich regularna pielęgnacja, która wymaga nieco więcej uwagi niż schody wykonane z dębu czy jesionu. Schody sosnowe, warto regularnie impregnować olejkiem lub lakierem, które będą stanowić ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami, a także działaniem wilgoci, która potrafi być niezwykle szkodliwa dla tego typu drewna.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Sklepy internetowe stają się coraz popularniejsz...
Prowadzenie firmy nastawionej w głównej mi...
Pudła klapowe, popularnie zwane kartonami, to jed...
Co jest tak naprawdę ważne przy zaprojektowaniu ...
Opakowania foliowe są obecnie używane na bardzo ...
Opakowania towarzyszą nam na każdym kroku. Nie m...