Zalety schodów wykonanych z klejonki sosnowej

Zalety schodów wykonanych z klejonki sosnowej

Schody wykonane z klejonki sosnowej https://www.richd-anders.pl/produkty/elementy-klejone-o-roznej-budowie-na-indywidualne-zlecenie.html nie tylko mają swoich zwolenników, ale również i przeciwników. Oczywiście drewno sosnowe ma wiele zalet, ale i kilka wad - czy nadaje się na materiał na schody wewnętrzne?


Sosna to niezwykle popularne drzewo, które jest jednym z najliczniej rosnących gatunków w Polsce, dzięki czemu jest ono tanie w eksploatacji. Sosny rosną dosyć szybko, dlatego ich ścinanie nie nadwyręża zbytnio naturalnych zasobów. Jedną z przemawiających za sosna zalet jet łatwość oraz wygoda obróbki zestawiona z plastycznością materiału, który można swobodnie dostosować do kreatywnych i finezyjnych kształtów. Klejonkę sosnową można frezować, przycinać, a także malować na dowolny kolor. Najczęściej drewno sosnowe jest jasne, wręcz można powiedzieć, że białe, dzięki czemu idealnie będzie pasować do wnętrz o niewielkim metrażu użytkowym, ponieważ nada im lekkości oraz optycznego powiększenia przestrzeni. Schody http://www.stolarts.pl/schody-drewniane/ wykonane z sosny idealnie sprawdzą się w każdym wnętrzu, jednakże najbardziej pasować będą do aranżacji skandynawskich i nowoczesnych. Warto wiedzieć, że drewno sosnowe jest elektrostatyczne, a więc nie przyciąga do siebie kurzu, co będzie szczególnie przydatne we wnętrzach, w których mieszkają małe dzieci, a także alergicy.

Jakie są natomiast wady schodów wykonanych z klejonki sosnowej?
Przeciwnicy tego gatunku drewna argumentują swój wybór zbytnią miękkością drewna, które może szybko się odkształcać, ścierać oraz rysować. Mimo wspomnianych zarzutów schody z klejonki sosnowej cieszą się ogromną popularnością i służą przez długie lata codziennego użytkowania. Niezwykle ważne w przypadku takich schodów jest ich regularna pielęgnacja, która wymaga nieco więcej uwagi niż schody wykonane z dębu czy jesionu. Schody sosnowe, warto regularnie impregnować olejkiem lub lakierem, które będą stanowić ochronę przed mechanicznymi uszkodzeniami, a także działaniem wilgoci, która potrafi być niezwykle szkodliwa dla tego typu drewna.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (10 opinii)