Zalety opakowań z tektury falistej

Zalety opakowań z tektury falistej
Tektura falista powstaje w procesie łączenia ze sobą kolejnych warstw papieru, przez co staje się wyjątkowo wytrzymała. Jednak nie jest to jedyna zaleta tego materiału, który przede wszystkim jest wykorzystywany do produkcji pudełek. 

Tektura falista jest materiałem docenianym w wielu branżach. Jest ona stosowana w celu ochrony danej powierzchni przed wpływem szkodliwych czynników. Nie tylko wykorzystuje się ją przy remontach i pracach wykończeniowych, ale również produkuje się z tektury opakowania. Ich rozliczne modele są zawarte w międzynarodowym katalogu FEFCO. Znajdują się w nim opakowania o danym numerze, co ułatwia ich określenie i rozpoznanie we wszystkich krajach europejskich. W ten sposób wiele przedsiębiorstw może realizować zamówienia nawet dla klientów zagranicznych, ponieważ oznaczenia konkretnych pudełek dla wszystkich krajów są takie same. 

Uporządkowanie modeli pudełek jest niekwestionowaną zaletą. Jednak ich wykonanie z tektury falistej również ma wiele atutów. Opakowania te są lekkie, więc nie sprawiają trudności w transporcie. Poza tym wyróżnia je wyjątkowa wytrzymałość. Tektura falista amortyzuje również wstrząsy, dzięki czemu zabezpiecza optymalnie zawartość pudełka. Poza tym łatwo można z niej tworzyć szablony o dowolnej wielkości oraz kształtach. Opakowania z tektury nadają się również do ponownego użycia, ponieważ można je składać i rozkładać dzięki specjalnej konstrukcji. Została ona tak opracowana, że pudełka nie wymagają klejenia taśmą ani klejem. Nie ulegają zatem uszkodzeniom podczas otwierania. Kolejna zaleta tektury falistej to wytrzymałość. Wbrew pozorom jej kilka warstw chroni wnętrze przed wilgocią czy też rozerwaniem pudełka. Z tego względu są one wykorzystywane na szeroką skalę do pakowania, przechowywania, jak i transportu towarów. Poza tym tektura falista jest ekonomicznym materiałem, przez co pudełka z niej tworzone również nie są drogie.
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń producenta
pierwszy