Wszechstronne zastosowanie tektury falistej

Wszechstronne zastosowanie tektury falistej

Tektura falista jest materiałem, który ma wręcz nieograniczone zastosowanie w handlu, gospodarce, a także naszym życiu codziennym. Tektura falista znana jest ze zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia, a także charakteryzuje się dobrymi parametrami, dzięki którym chętnie wykorzystują ją producenci opakowań kartonowych. Dzięki tekturze falistej można w sprawny sposób pakowań towary składowane na magazynie, jak również wspomniane towary transportować.

Rodzaje tektury falistej
Tektura falista należy do najczęściej wykorzystywanego surowca przy produkcji opakowań kartonowych, jednakże należy zdawać sobie sprawę, że kartony mogą być wykonane z tektury o różnorodnej grubości, co bezpośrednio wpłynie na trwałość oraz wytrzymałość kartonu, w który będą wysyłane lub przewożone towary. Materiałem całkowicie biodegradowalnym i ekologicznym jest tektura 2-warstwowa, która nie tylko będzie chętnie wykorzystywana w magazynach, ale również przez firmy kurierskie. Kolejnym rodzajem tektury falistej jest tekstura 3-warstwowa, która idealnie nadaje się do pakowania kieliszków, butelek szklanych, wazonów oraz innych elementów zastawy stołowej. Tektura falista 3-warstwowa często jest wykorzystywana w budownictwie w postaci elementu zabezpieczającego, a także jest dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Równie chętnie do produkcji kartonów wykorzystywana jest tektura 5-warstwowa, a także tektura 7-warstwowa.

Zastosowanie tektury falistej
Jedną z najważniejszych zalet tekstury falistej jest jej pełna biodegradowalność, dzięki której opakowania kartonowe nie szkodzą środowisku, ponieważ tektura falista wykonana jest z materiału, który można przeznaczyć do recyklingu. Tektura falista służy przede wszystkim produkcji kartonów klapowych, kartonów teleskopowych, a także kopert o zwiększonej wytrzymałości na uszkodzenia. Niezwykłą popularnością cieszą się również opakowania fasonowe, a także opakowania do opakowań, które również tworzone są z tektury falistej, np. wkładki czy przekładki.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń producenta
pierwszy