Tektura najgrubszy materiał papierniczy

Tektura najgrubszy materiał papierniczy
Biorąc pod uwagę różnorodne rodzaje opakowań i tworzyw dostępnych dzisiaj na rynku, na głębsze zainteresowanie zasługuje zwłaszcza tektura. Dlaczego? Ponieważ posiada ona bardzo liczne zalety, o których będziemy chcieli Państwu wspomnieć w dzisiejszym tekście. Niczym więc przejdziemy do wyjaśniania właściwości tektury, zwróćmy uwagę w głównej mierze na to czym tak naprawdę owa tektura jest.
Tektura to najgrubszy z produkowanych obecnie materiałów papierniczych cechujący się grubością do 5 mm. Proces jej wytwórstwa polega w dużej mierze przede wszystkim na tym, że dochodzi do sprasowania kilku zwyczajnych warstw papierowych. Następnie ma miejsce ich zespolenie i w ten sposób powstaje tradycyjnie wykorzystywana tektura. Jednakże tekturę można obecnie podzielić na dwa podstawowe jej rodzaje:
Pierwszy z nich to tektura lita,
drugi zaś to tektura falista
Tektura falista przede wszystkim stosowana jest do tego, aby wytwarzać z niej opakowania zbiorcze a więc kartony. Można obecnie wyróżnić trzy podstawowe gatunki tektur trzywarstwowych, to jest fala C, fala B oraz fala E czyli tak zwana mikrofala.
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Obecnie mamy do czynienia z różnorakimi ro...
Potrzebujesz opakowań do przewożenia Twych towar...
Prowadząc przedsiębiorstwo nastawione typowo na ...
Opakowania odgrywają dosyć istotną rolę w...
Okna HST to okna podnoszono-przesuwne, któr...
Worki polipropylenowe znajdują swoje za...