Tektura falista i jej zastosowanie

Tektura falista i jej zastosowanie

Tektura stanowi zdecydowanie najgrubszy materiał papierniczy, który wykorzystywany jest w różnego typu sytuacjach. W porównaniu z przykładowo zwyczajnymi workami papierowymi, opakowania tekturowe prezentują się o wiele lepiej.

Ponadto charakteryzują się one przede wszystkim wieloma cechami, których zupełnie nie posiadają pozostałe opakowania.
Tektura ma różne odmiany. Z jednej strony możemy mówić o tekturze falistej, a z drugiej zaś wyszczególnia się obecnie także i tekturę litą. Niezależnie od jej rodzaju, zawsze jest ona dobra pod względem jakościowym. Mimo wszystko bardziej wytrzymała i solidna jest jednak tektura falista. Do jej produkcji stosuje się przede wszystkim kilka twardych i mocnych warstw papieru. Następnie warstwy te są scalane za pomocą fali papierowej.
Ponadto tektura falista daje także ogromną sztywność. Usztywnienie sprawia więc, że opakowania tekturowe mogą być niezawodne i można w nich pomieścić ogromnie dużą ilość przedmiotów niezależnie od ich rodzajów i wagi. Tektura falista spisuje się także bardzo dobrze jeśli chodzi o cenę. Kartony produkowane z niej są zbyt kosztowne i spokojnie można się w nie zaopatrzyć masowo.
W obrębie tektury falistej można wyszczególnić kilka jej rodzajów uzależnionych od typów fali. I tak w trzywarstwowych kartonach występuje fala typu B, C oraz E, a więc tak zwana mikrofala. W pięciowarstwowych natomiast fale BC i EB.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Jednym z najbardziej rozpowszechnionych wspó...
Najczęściej kupowane obecnie okna wykonane są z...
Karton umożliwia przechowywanie wielu róż...
Ze względu na bardzo dużą paletę możliwości ...
Pod pojęciem druku mieści się metoda produkowan...
Opakowania kartonowe mogą być wykorzystywane nie...