Tektura falista i jej zastosowanie

Tektura falista i jej zastosowanie

Tektura stanowi zdecydowanie najgrubszy materiał papierniczy, który wykorzystywany jest w różnego typu sytuacjach. W porównaniu z przykładowo zwyczajnymi workami papierowymi, opakowania tekturowe prezentują się o wiele lepiej.

Ponadto charakteryzują się one przede wszystkim wieloma cechami, których zupełnie nie posiadają pozostałe opakowania.
Tektura ma różne odmiany. Z jednej strony możemy mówić o tekturze falistej, a z drugiej zaś wyszczególnia się obecnie także i tekturę litą. Niezależnie od jej rodzaju, zawsze jest ona dobra pod względem jakościowym. Mimo wszystko bardziej wytrzymała i solidna jest jednak tektura falista. Do jej produkcji stosuje się przede wszystkim kilka twardych i mocnych warstw papieru. Następnie warstwy te są scalane za pomocą fali papierowej.
Ponadto tektura falista daje także ogromną sztywność. Usztywnienie sprawia więc, że opakowania tekturowe mogą być niezawodne i można w nich pomieścić ogromnie dużą ilość przedmiotów niezależnie od ich rodzajów i wagi. Tektura falista spisuje się także bardzo dobrze jeśli chodzi o cenę. Kartony produkowane z niej są zbyt kosztowne i spokojnie można się w nie zaopatrzyć masowo.
W obrębie tektury falistej można wyszczególnić kilka jej rodzajów uzależnionych od typów fali. I tak w trzywarstwowych kartonach występuje fala typu B, C oraz E, a więc tak zwana mikrofala. W pięciowarstwowych natomiast fale BC i EB.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy

Medycyna estetyczna to branża, która bardzo szyb...
Istnieje dużo różnych rodzajów opa...
Posiadają liczne zalety. Niektóre z nich s...
Bardzo często opakowania mogą nam ułatwić...
Wśród różnorodnych gatunków...
Na poczcie możemy kupić szeroki wybór pud...