Tektura falista - etapy powstawania i użycie

Tektura falista - etapy powstawania i użycie
By uzyskać tekturę falistą konieczne okazuje się specjalistyczne sprasowanie kilku lub nawet kilkunastu konkretnych warstw papierowych. To ile ich jest zależeć ma natomiast przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji oraz zapotrzebowania. W zasadzie najbardziej popularne okazują się tektury dwu-, trzy-, pięcio- oraz siedmiowarstwowe. Im więcej warstw, tym automatycznie zwiększa się także sztywność oraz trwałość materiałów. W konsekwencji tego uzyskujemy materiały bardzo solidne i precyzyjne, nierzadko odporne na uszkodzenia mechaniczne typu zniekształcenia czy odgniecenia. Jak więc ten rodzaj tworzywa powstaje?

Proces konstrukcji
By móc uzyskać ten typ materiału opakowaniowego potrzeba przede wszystkim umiejętnego zespolenia ze sobą warstw papierniczych. Specjalna nazwa „falista” nie jest natomiast przypadkowa. Pochodzi ona od angielskiego określenia „fluting”, które odnosi się do środkowej, nieco pofalowanej masy papierniczej. W związku z tym zwiększa się sztywność arkusza a tym samym również rośnie i jego wytrzymałość oraz trwałość na uszkodzenia. Dzięki tak skrupulatnie uzyskanej tekturze realne okazuje się stworzenie opakowań zbiorczych najlepszej klasy. Kartony w ten sposób tworzone są bardzo mocne i przy okazji niezwykle pojemne. 

Rodzaje 
Producenci tektury falistej dostrzegli szereg różnorodnych zalet wynikających z wytwórstwa tego typu materiału. W konsekwencji tego produkcja owego materiału zostawała wraz z biegiem czasu systematycznie rozwijana. Dziś możliwe okazuje się wyszczególnienie trzech podstawowych i najbardziej popularnych typów fal, takich jak: fala B, C oraz E czyli tak zwana mikrofala. W przypadku znacznie większych potrzeb konsumentów, wielorakie przedsiębiorstwa specjalizujące się w wytwórstwie tektury falistej, decydują się rozmaite kombinacje, a co za tym idzie połączenie typów fal i uzyskanie w ten sposób fali BC, BCA, AAC i innych.a
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy