Specyfika materiałów opakowaniowych

Specyfika materiałów opakowaniowych
Materiałów opakowaniowych jest wiele - może to być miedzy innymi papier czy też folia. Każde tworzywo ma pewne zalety, najczęściej posiada jednak również wady. Dobrze jest zatem poznać specyfikę poszczególnych materiałów opakowaniowych, aby określić, jaki będzie odpowiedni w konkretnym przypadku.

Worki papierowe bardzo często wykorzystywane są w branży spożywczej. Woreczki ozdobne służą nam również do wręczania podarunków - podobnie jak pudełka dekoracyjne z tektury. Kartony mogą być stosowane przy przeprowadzkach, a także w magazynach. W niektórych branżach papier i tektura nie sprawdza się jednak. Mowa tu chociażby o branży budowlanej. Tutaj lepiej sprawdzi się folia - jest wytrzymała i odporna na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych.

Z pewnością nie zaszkodzi jej woda - opady deszczu czy też śniegu. Nie mniej jednak opakowania z folii krytykowane są przez ekologów. Krytykują oni stosowanie reklamówek na szeroka skale i postulują, aby stosować inne materiały opakowaniowe, jako zamiennik popularnej folii.

Alternatywą mogą być chociażby wspomniane już worki z papieru. Faktem jest jednak, że niektóre opakowania sprawdzają się lepiej w jednych, a pozostałe w innych sytuacjach.
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)

Skrzynie bardzo często wykorzystywane są do r&oa...
Każdy materiał można wykorzystać na wiele spos...
Palety drewniane cieszą się bardzo dużym zainte...
Bardzo często opakowania mogą nam ułatwić...
Katalog FEFCO to powszechnie znana nazwa okreslaj...
Jeżeli chcesz stworzyć swoją niepowtarzalną wi...