Segregacja odpadów

Segregacja odpadów
Z roku na rok rośnie ilość zużywanych opakowań z papieru, szkła oraz tworzyw sztucznych. Odpowiednio wyselekcjonowane oraz posegregowane opakowania mogą zostać przetworzone i użyte jeszcze raz. 
 
Coraz częściej spotykane są odpowiednio oznaczone pojemniki na śmieci, które pomagają segregować śmieci. W zasadzie wszystkie rodzaje opakowań trafiają do recyklingu.
Konieczne jest odciążanie składowisk odpadów oraz zmniejszanie złogów na wysypiskach śmieci. Najtrudniejsze i wymagające największej uwagi z punktu widzenia ochrony środowiska są tworzywa sztuczne, konieczne jest ich chemiczne przetwarzanie, ponieważ nie są w stanie rozłożyć się w środowisku naturalnym. Opakowania papierowe mogą być przetwarzane tylko kilka razy, ponieważ ich włókna mają określoną wytrzymałość. Zapotrzebowanie na papier stale rośnie, dlatego bardzo ważna jest jego odpowiednia segregacja oraz uzyskiwanie nowych materiałów z recyklingu. 
Każde zużyte opakowanie powinno być odpowiednio przygotowane przed wrzuceniem go do kosza. Przede wszystkim butelki plastikowe należy odkręcać i zgniatać, warto również przed pozbyciem się mocno zabrudzonych opakowań szklanych dokładnie je oczyścić. 
Pamiętajmy o odpowiedniej segregacji odpadów, dzięki temu będziemy oszczędzać energię, dbać o środowisko oraz zmniejszać ilość zalegających odpadów. 
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy