Ściany przesuwne

Ściany przesuwne

Ściany przesuwne można udekorować na wiele sposobów, aby podwyższyć tym samym atrakcyjność pomieszczenia. Zanim jednak będzie można czymkolwiek udekorować ściany, dobrze jest dowiedzieć się co to jest właściwie ściana. W budownictwie jest to bariera zwykle pionowa, które oddziela środowisko z zewnątrz od położonego wewnątrz. 

Ściany mobilne są składnikiem konstrukcyjnym budowli. Na ogół nie stanowią jednej gładkiej płaszczyzny, gdyż niejednokrotnie występują w nich różnorodne elementy, jakie różnie wpływają na wygląd ściany.

Do tych składników zaliczyć można np. otwory drzwiowe czy na okna. Ściany akustyczne mają wypełniać określone funkcje m.in., przenoszą obciążenia pionowe i poziome, separują pomieszczenia od wpływu środowiska np. hałas. 

Zależnie od gatunku Ściany przesuwne można podzielić i tym sposobem mamy ściany szkieletowe, a więc takie jakie produkuje się z 2 albo więcej rodzajów materiałów, przy czym najbardziej trwały to szkielet ściany jednak pozostałe rodzaje jej obudowę. Ściany masywne wytwarza się z jednolitego materiału. Spełniają funkcje przede wszystkim konstrukcyjne.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy

Tektura falista powstaje w procesie łączenia ze ...
Modele kartonowe są idealnym sposobem na spędzen...
Każde wytworzone opakowania posiada swoją z g&oa...
Folia Flex pozwala na tworzenie ciekawych, trwały...
Karton umożliwia przechowywanie wielu róż...
Folia to jeden z najbardziej popularnych rodzaj&oa...