Zobacz również

Rodzaje opakowań

Rodzaje opakowań
Ze względu na bardzo dużą paletę możliwości wyboru materiału, z którego ma być wykonane dane opakowanie, możemy wyróżnić opakowania drewniane, metalowe, papierowe, szklane, z tworzyw sztucznych, a także opakowania produkowane z tkanin.

Opisując kilkoma słowami każdy z tych rodzajów możemy powiedzieć, że każde z nich ma swoje wady i zalety, ale też i każde z nich ma inne zastosowania, do których jest przeznaczone.

Na początku zajmijmy się opakowaniami wykonanymi z drewna: są to przede wszystkim pojemniki, klatki czy też skrzynie, a ich mocną stroną jest wysoka wytrzymałość, natomiast do wad możemy zaliczyć wchłanianie wilgoci oraz łatwopalność.

Opakowania metalowe są jednymi z najpopularniejszych i wielokrotnego użytku, natomiast posiadają wysokie przewodnictwo cieplne.

Jeżeli chodzi o opakowania papierowe, to zaletą przede wszystkim jest ich niewielka waga oraz możliwość zamieszczania na nich nadruku. Posiadają też kilka wad, a wśród nich brak odporności na wchłanianie cieczy, co może zmniejszyć ich wytrzymałość.

Omówiliśmy te główne materiały, z których wykonane są opakowania, jeżeli chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy Was do pozostałych artykułów.
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy