Rodzaje kartonów

Rodzaje kartonów

Kartony to inaczej opakowania zbiorcze, które tworzone są z wysokiej jakościowo tektury. Tektura, na którą producenci kartonów szczególnie zwracają uwagę to przede wszystkim tektura falista. Jest to bardzo wytrzymała i solidna struktura, którą bez trudu można formować oraz nadawać jej stosowne kształty. Wszystko to sprawia zatem, że karton jest stabilny, mocny oraz wytrzymały. 

Z racji tego, że tektura stanowi nic innego jak posklejane ze sobą różnorakie warstwy papiernicze, karton jest nie tylko odporny na uszkodzenia, ale także ekologiczny. Nie zalega on zbyt długo w przyrodzie, co sprawia, że łatwo jest z niego korzystać nawet na szeroką skalę. W kartonach fasonowych szczególnie duże znaczenie ma także i to, że łatwo jest nadawać im odpowiednie rozmiary i że istnieje ich spore zróżnicowanie pod wieloma względami.
Kartonowe opakowania mogą posiadać specjalne otworki, uchwyty oraz mieć klapy. Dzięki temu bez problemu daje się je przenieść albo także i przesunąć. Nie ma kłopotu z ich ciężarem czy tym co znajduje się w ich środku.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kartonów, które mogą się między sobą różnić ilością warstw tektury, z jakiej zostały wykonane, jak również zastosowaniem. Większość z nich jest pięcio lub siedmio warstwowa. Występują przeważnie w kolorze szarym. Czasami zdarzają się również w opcji bielonej. Jednak jeżeli chcemy, aby nasze opakowanie było kolorowe i oryginalne, istnieje możliwość stworzenia na opakowaniu kartonowym specjalnej grafiki. W tym celu wykorzystuje się druk flexograficzny lub druk offesetowy, co daje możliwość kaszerowania opakowań.
Oznacza to, że tektura oklejana jest zadrukowanym papierem, który dodatkowo może pokryty być lakierem, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej elegancki. Najbardziej znane kartony, które można wyróżnić, to kartony tekturowe, kartony fasonowe oraz oktabina czyli karton, który wykonany jest z tektury wysokogramaturowej. Opakowania kartonowe służą do zabezpieczania wielu materiałów, dzięki czemu gwarantują bezpieczny transport. Kartony fasonowe w głównej mierze wykorzystywane są do pakowania produktów spożywczych oraz wyrobów cukierniczych. 

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)