Piece obrotowe wykorzystywane w piekarni

Piece obrotowe wykorzystywane w piekarni

Biznes piekarniczy i cukierniczy nieustannie się rozwija. Ciastka, ciasteczka, słodkości, biłeczki czy chleby towarzyszą nam na każdym kroku. Każda kawiarnia czy lodziarnia oferuje także pysze słodycze, które najlepiej smakują w komplecie z kawą lub herbatą. Nic dziwnego. Ciastka kochają niemal wszyscy, zarówno ci duzi, jak i ci mali. Są kolorowe, mają rozmaite smaki, poprawiają humor, a ich jedzenie jest ogromną przyjemnością. Jednak aby móc prowadzić produkcję na dużą skalę, piekarnia lub cukiernia muszą posiadać odpowiednie wyposażenie. Takie, które pozwala prowadzić stałą produkcję smacznych i powtarzalnych produktów. Jakie urządzenia wykorzystuje się w piekarniach i cukierniach?

Do wypieku słodkości niezbędny jest oczywiście piec. Producenci maszyn piekarniczych oferują szeroką gamę tego typu urządzeń. Na rynku dostępne są różnego typu piece, które mają zastosowanie w wielu miejscach. Inne urządzenia przydadzą się w dużej hali produkcyjnej w piekarni, a inne w małej kuchni restauracyjnej. Piece piekarnicze można podzielić na dwa rodzaje: ze względu na trzon (obszar mieszczący ciasto przeznaczone do wypieku, mieszczący się w komorze wypiekowej; w tym przypadku rozróżnia się piece z trzonem ruchomym i nieruchomym) i ze względu na rodzaj paliwa zasilającego urządzenie (olej, gaz, węgiel pelet, prąd czy drewno). Piece piekarnicze występują w wielu rozmiarach, od około 6 m² do nawet 18 m², przy czym najpopularniejszymi są maszyny wielkości do 10 m². Piece o największej powierzchni mają zastosowanie głównie w dużych halach piekarni, zaopatrujących sklepy w różnorakie wyroby piekarnicze.

Piec obrotowy to nowoczesne urządzenie wyposażone w komorę posiadającą obrotowy wózek piekarniczy. Na nim umieszczane jest ciasto, które zostaje poddane oddziaływaniu krążącego w komorze gorącego powietrza, wprowadzanego przez specjalną turbinę. W konstrukcji takiego pieca znajduje się również wymiennik temperatury, który oddaje energię cieplną do powietrza. Do ogrzewania takiego wymiennika może być stosowany propan, gaz ziemny, pelet, olej opałowy lub energia elektryczna.

Do jednych z najbardziej znanych na rynku należą piece obrotowe firmy Hasborg. To nie tylko nowoczesne, ale i stosunkowo niewielkich rozmiarów urządzenia, które świetnie sprawdzą się nawet w pomieszczeniach o dość nisko umieszczonym suficie. Produkty od Hasborg występują w dwóch wersjach - z palnikiem umieszczonym z tyłu lub z boku. Do zasilania pieca obrotowego można użyć oleju opałowego, prądu elektrycznego lub gazu ziemnego. W tej maszynie wymiennik ciepła został wykonany z ogniotrwałej stali, co zapewnia dużą oszczędność energii oraz pełne spalanie zużytego paliwa. W wyposażeniu pieca znajdują się najnowocześniejsze podzespoły i elementy. Obudowa maszyny oraz jej komora wypiekowa powstały z solidnej stali nierdzewnej AlSl 30, zapewniającej urządzeniu trwałość i stabilną konstrukcję. Podobnie jak wszystkie wyroby Hasborg, tak i piec obrotowy posiada nowoczesny panel sterujący, który charakteryzuje łatwość obsługi. Piec obrotowy przyda się w szczególności do produkcji chleba (żytniego, foremkowego, ciemnego) oraz bułek, rogalików i ciastek. Mimo niewielkiej powierzchni użytkowej, piece obrotowe Hasborg posiadają dużą powierzchnię wypiekową. Wszystkie części maszyny, które wymagają nadzoru pracownika znajdują się w przedniej części, co jest opcją bardzo wygodną co zapewnia pełny dostęp do urządzenia.

Na rynku można znaleźć wiele maszyn przeznaczonych do użytku w piekarniach i cukierniach. Jednak jeśli posiadasz duży zakład wytwórczy i chcesz prowadzić nieprzerwaną produkcję ciasteczek czy innych słodyczy, niezbędne będą energooszczędne, niezawodne i zaawansowane technologicznie urządzenia. Sprawdź, ile korzyści da ci zakup wyrobów marki Hasborg https://www.hasborg.pl/filtr/zastosowania/piece-cukiernicze/25.html

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy