Palety w transporcie drogowym

Palety w transporcie drogowym

Palety umożliwiają bezpieczny transport dużych ilości materiałów. Przygotowanie przesyłek do transportu na paletach wymaga wyjątkowej staranności, ponieważ przez nieodpowiednio zamocowane paczki mogą ulec poważnemu uszkodzeniu.

Wybierając palety do transportu należy zwrócić uwagę na rodzaj przewożonego materiału oraz jego wagę. Wybór palet zależy również od rodzaju transportu. W transporcie drogowym najczęściej stosuje się palety drewniane, natomiast do przewożenia paczek drogą lotniczą, lekkie palety z tektury falistej. Przez wysłaniem transportu niezwykle ważne jest skontrolowanie, czy palety nie są uszkodzone, tzn. czy nie mają wgnieceń, pęknięć oraz czy nie są nadłamane w żadnym miejscu. Układając paczki na palecie powinno się zwrócić uwagę na ich stabilne połączenie oraz na to, by ciężar całości rozłożony był równomiernie. Ważne jest, by wszystkie paczki były wypełnione w takim samym stopniu, niedokładne wypełnienie którejś z nich zaburzy stabilność całej konstrukcji. Przy tworzeniu konstrukcji należy również zwrócić uwagę na to, by żadna z paczek nie wystawała poza całość, ponieważ z pewnością w trakcie transportu zostanie ona uszkodzona lub całkowicie zniszczona.

Do układania paczek transportowanych na palecie należy podejść ze szczególną dokładnością, zawartość paczek musi dotrzeć do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy

Poszukujesz najwyższej klasy opakowania, kt&oacut...
Istnieją różne rodzaje opakowań, pojemni...
Jeżeli chcesz stworzyć swoją niepowtarzalną wi...
Fotowoltaiczne szyby zespolone są stosowane jako ...
Branża meblarska jest jednym z filarów pol...
Posiadasz firmę produkcyjną, która nastaw...