Palety - opakowanie dla ładunku

Palety - opakowanie dla ładunku
Obowiązujące standardy wymiarów palet umożliwiają ich obrót między współpracującymi ze sobą przedsiębiorcami. Tak więc palety w pewnym sensie łączą producenta i ostatecznego odbiorcę towaru. 
Palety pod względem logistycznym powinny spełniać trzy najważniejsze funkcje:
  • ułatwiającą transport,
  • ochronną,
  • magazynową.
Większość towarów trafia do pomieszczeń magazynowych z zagranicy i nie mają żadnych uszkodzeń. Zawdzięczają to głównie właściwemu zabezpieczeniu oraz dobremu jakościowo podłożu jakim są palety. W przypadku transportu towaru z zagranicy można używać tylko palety euro, których oznakowanie znajduje się na ich bocznych ścianach. Same palety jednak nie wystarczą, aby towar zabezpieczyć przed możliwymi uszkodzeniami. 
Dlatego w tym celu stosuje się nadstawki paletowe, które osłaniają znajdujący się na palecie towar. Ważne jest także, aby ich konstrukcja umożliwiała podnoszenie za pomocą wózków widłowych. Większość środków transportu oraz pomieszczeń magazynowych dostosowanych jest do umieszczenia w ich wnętrzu palety bez względu na ich rodzaj. Również i rodzaj towaru, który ma być przetransportowany ma wpływ na konkretny typ palety. 
Środki chemiczne oraz farmaceutyki będą przewożone na plastikowej platformie, artykuły spożywcze czy meble na paletach drewnianych. Na rynku dostępne są też palety metalowe, jednorazowe itd. Wszystkie mają jeden cel: być jak najlepszym opakowaniem dla ładunku.
Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy

Kartony to opakowania wykorzystywane na bardzo sze...
Dzięki zainwestowaniu w dodatkowe opakowania - tr...
Prowadząc transport towarów przy użyciu p...
Opakowania foliowe wykorzystywane są w wielu bran...
Wśród rozmaitych rodzajów opakowań jakie wyst...
Często występuje problem przy transporcie dużyc...