Odkurzacz pionowy czy tradycyjny?

Odkurzacz pionowy czy tradycyjny?

Do niedawna to odkurzacze klasyczne cieszyły się największą popularnością i nie było mowy o tym, że coś będzie w stanie je zastąpić, jednakże coraz większą popularnością cieszą się odkurzacze pionowe, które nie tylko są wydajniejsze, ale również łatwiejsze w obsłudze.

Klasyczny odkurzacz jest konstrukcją wieloelementową - składa się z silnika, filtrów oraz zbiorników na kurz, a także elastycznego węża, rury i szczotki. Oczywiście takie rozwiązanie ma zalety, m.in. poradzi sobie nawet z najgorszym brudem, jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że tradycyjny odkurzacz zajmuje dużo miejsca, przed sprzątaniem trzeba go przygotować do pracy, a także podczas sprzątania trzeba go ciągnąć za sobą, co będzie szczególnie uciążliwe w małych przestrzeniach, gdzie nie ma zbyt wiele miejsca, a nawet w dużych przestrzeniach, gdzie może utrudniać nam szybkość pracy. Niezaprzeczalną zaletą odkurzacza pionowego będzie jego dość kompaktowa konstrukcja, która pozwala schować odkurzacz do szafy i w każdej chwili go wyciągnąć i zabrać się za sprzątanie bez wcześniejszego przygotowania.

Jeżeli postawimy na odkurzacz pionowy, możemy spotkać się z modelami bez kabla, które pracują na specjalnym akumulatorze, który trzeba naładować, gdy skończymy pracę. Oczywiście rozwiązanie bez kabla najlepiej będzie sprawdzać się w przestrzeniach o niewielkim metrażu użytkowym, natomiast w pomieszczeniach o dużych powierzchniach doskonale odnajdzie się odkurzacz tradycyjny ze stałym dostępem do energii - jednakże trzeba pamiętać, że będziemy ograniczeni długością kabla lub koniecznością przełączania się pomiędzy gniazdkami.

A który odkurzacz będzie działał dokładniej? Odkurzacze workowe lub bezworkowe tradycyjne wyposażone są w duże silniki, które są gwarancją wysokiej wydajności, a także zwiększonej mocy ssania, która poradzi sobie z każdymi zabrudzeniami. Odkurzacze tradycyjne bez większego problemu poradzą sobie ze sprzątaniem nawierzchni twardych, a także miękki dywanów czy wykładzin. Kompaktowe silniki odkurzaczy pionowych również w szybki i sprawny sposób pozbędą się brudu, włosów oraz sierści z dywanu, dzięki czemu jest to świetna alternatywa dla tradycyjnego urządzenia.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)