Mieszkania pod klucz - czy warto w nie inwestować?

Mieszkania pod klucz - czy warto w nie inwestować?

Gy stajemy się posiadaczami jakiejś nieruchomości możemy w nią zainwestować. Metod na to jest bardzo wiele i co istotne nie wszystkie z nich wymagają posiadania kasy. Mieszkania pod klucz możemy wynająć lub także wydzierżawić. O ile chodzi o dzierżawienie to można zawrzeć umowę na czas konkretny lub na tzw. wieczystą dzierżawę. Z zobowiązaniem wartości danej domów i mieszkań za każdym razem jest ustalana na podstawie jej aktualnej wartości, jeśli chodzi jednakże o opłaty to te mogą być zmienne i uzasadnione wzrostem wartości nieruchomości.

Inwestuj bezpiecznie

Jeżeli już chcemy inwestować w nowe mieszkania to w zdecydowanej większości przypadków wielu z nas decyduje się na zakup przez różnego typu biura nieruchomości. Niestety w pewnych sytuacjach możemy trafić na oszustów, jeżeli adekwatnie uprzednio nie sprawdziliśmy wiarygodność takiego biura. Na sam początek powinniśmy sprawdzić, czy sprzedając lub nabywając domów i mieszkań poprzez pośrednika, developer ma licencję oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Umowa na piśmie

Zgodnie z obowiązującym prawem umowa z osoba sprzedająca gotowe mieszkania powinna być zawarta na piśmie, więc zanim ją podpiszemy, najpierw powinno się taka umowę bardzo uważnie poczytać. Jeśli jakiś punkt budzi nasze sugestie w każdym momencie możemy się zwrócić z prośbą o wytłumaczenie niezrozumiałych dla nas zapisów.

Dochodowe inwestycje

Inwestycje mieszkaniowe są zajęciem dochodowym dla firm/spółek/korporacji , a oprócz tego osób własnych. Kupowane przeze mnie domów i mieszkań w wielu przypadkach stanowią zabezpieczenie pod kolejne lokowanie. Warto pamiętać, że domów i mieszkań staja obiektem inwestycyjnym wtedy, gdy my jako jego właściciele rezygnujemy z sposobów użytkowania domów i mieszkań.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta: