Meblarstwo - prawdy i mity o zawodzie

Meblarstwo - prawdy i mity o zawodzie

Branża meblarska jest jednym z filarów polskiej gospodarki. Większość zakładów meblowych powstała w latach 90-tych ubiegłego wieku. W tamtych czasach intensywnie rozwijał się eksport, dlatego krajowe wyroby znane ze swojej wysokiej jakości szybko zaczęły zdobywać rynki zagraniczne. Polska szybko stała się jednym z liderów w tym segmencie, a obecnie jej wartość szacowana jest na ponad 40 mld złotych! Postanowiliśmy szerzej zapoznać się z wiedzą na temat tego rynku i dotrzeć do najpopularniejszych faktów i mitów jakie związane są z zawodem meblarza.

Czy klienci stawiają na jakość?
Wiele mówi się o tym, jak ważną kwestią w przypadku mebli jest ich jakość. Dobrze wykonane meble są w stanie posłużyć latami i wciąż świetnie po tym czasie wyglądać. Czy rzeczywiście klienci chętnie stawiają na meble o wysokiej jakości? Okazuje się, że to mylne przekonanie. Firmy meblarskie dostrzegły, że w ostatnich latach na decyzje zakupowe w największym stopniu wpływają trendy. Większości osób zależy na modnie urządzonym wnętrzu, a jak wiadomo moda zmienia się bardzo dynamicznie. Nie kupujemy więc mebli z myślą o użytkowaniu ich przez dekady, bo zdajemy sobie sprawę, że po kilku latach zechcemy odświeżyć aranżacje i wymienić wyposażenie na nowe.

Czy lite drewno jest lepsze od płyt meblowych?
Przed każdym wyborem mebli zastanawiamy się z czego powinny być wykonane. Panuje powszechna opinia, że meble z litego drewna to jedyne warte uwagi rozwiązanie, a te wykonane z materiałów drewnopochodnych do niczego się nie nadają. To bardzo krzywdzące stwierdzenie, tym bardziej, że meble drewniane nie są dla każdego.
Często na wybór danego surowca ma wpływ nie tylko zasobność portfela klienta, ale przede wszystkim jego styl życia. Wyposażenie wykonane z płyty meblowej http://www.plyta-meblowa.pl/ nie wymaga stosowania olejów, impregnatów i specjalnych środków do pielęgnacji, co czyni je praktyczniejszymi w użytku. Dodatkowo materiał ten jest łatwy w obróbce, co pozwala tworzyć meble bardzo wyjątkowe. Niezliczona ilości dekorów sprawia natomiast, że wyroby te wizualnie niczym nie różnią się od droższych rozwiązań.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy