Kantówka okienna - co to takiego?

Kantówka okienna - co to takiego?

Kantówka okienna jest wykorzystywana przy produkcji okien. Zazwyczaj jest wykonywana z drewna sosnowego, którego poszczególne warstwy są po prostu do siebie klejone. To dlatego inaczej kantówkę nazywany klejonką sosnową. Niektórzy producenci wykonują ją również z drewna eukaliptusowego czy modrzewiowego. Odpowiednia wilgotność surowca zapewnia wysoką jakość kantówki. To istotny element okien drewnianych, który warto kupić od sprawdzonego producenta.

Kantówka czy też klejonka drewniana wykorzystywana jest w przemyśle solarki otworowej. To z jej pomocą powstają solidne okna czy drzwi. Kantówka okienna najczęściej tworzona jest z drewna sosnowego, ale bywa również produkowana z innych rodzajów drewna. Ważne, aby pochodziło ono ze sprawdzonych, odpowiedzialnych źródeł i nie ingerowało w środowisko. Wiele osób zwraca obecnie dużą uwagę na ekologiczne pochodzenie wszystkich elementów domu. Dbanie o naturę stało się popularne i w pewien sposób modne. Doceniani są właśnie Ci producenci, którzy korzystają z bezpiecznych źródeł i również troszczą się o środowisko.

Jak powstaje kantówka?

Kantówka okienna powstaje w wyniku sklejenia ze sobą kolejnych listew z drewna. Następnie jest specjalnie impregnowana. Od gatunku drewna, z którego została wykonana zależy wygląd okna, jak i jego właściwości. Jednak w oknach stosowana jest zazwyczaj taka kantówka, jaka pasuje do profili. Standardowo składa się ona z trzech warstw drewna, ułożonych naprzemiennie przebiegiem słojów, co wpływa na stabilność okna i zapobiega wyginaniu się drewna pod wpływem wilgoci. Kantówka pozwala nie tylko na dopasowanie do okien prostych, ale też do łuków. Wszystkie dzięki jej możliwości kształtowania.

Ekspert w branży drewnianej

Jednym z producentów kantówki okiennej jest firma Richd. Anders. Posiada ona ogromne doświadczenie w branży drzewnej. W jej ofercie znajduje się klejonka sosnowa, jak i inne jej rodzaje. Firma gwarantuje trwałość swoich produktów, ponieważ używa wysokiej jakości drewna i preparatów. Do klejenia kantówki wykorzystuje wodoodporny klej albo klej klasy EPI. Oferuje kantówki o standardowych wymiarach, jak i te dedykowane do profili brytyjskich, francuskich, skandynawskich czy włoskich. Wykonuje również kantówki na specjalne życzenie klienta.

W ofercie producenta znajdują się również kantówki drzwiowe. W ich przypadku stosuje metody klejenia uznawane na rynkach krajowych i zagranicznych - warstwowe lub blokowe. Następnie poddaje je procesowi obłogowania, również materiałami z innych gatunków drzew i materiałami drewnopodobnymi. Richd. Anders korzysta jedynie z najlepszych źródeł pozyskiwania drewna, które posiadają certyfikat FSC. Dzięki temu możemy być pewni, że jego produkty są ekologiczne, a podczas ich wykonywania użyto drewno z odpowiedzialnych źródeł.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy

Coraz częściej zobaczyć można nietradycyj...
Na poczcie możemy kupić szeroki wybór pud...
Stół to serce każdej jadalni, a zarazem j...
Każdy człowiek, który w swoim życiu zetk...
By uzyskać tekturę falistą konieczne okazuje si...
Wśród rozmaitych rodzajów opakowań jakie wyst...