Kantówka okienna - co to takiego?

Kantówka okienna - co to takiego?

Kantówka okienna to nic innego jak element wykonany ze sklejonych kawałków drewna, najczęściej sosnowego, który ma ogromne zastosowanie w produkcji okien http://www.wasiak.net/oferta/okna-dachowe.html. Okna są z kolei integralnymi częściami każdego domu i bardzo istotnym jest, by były wykonane z jak najwyższej jakości drewna. Dlatego jeśli chcesz kupić solidne, zapewniające odpowiednią izolację kantówki, powinieneś wybrać te od znanego i cenionego producenta.

Kantówki https://www.richd-anders.pl/produkty/kantowka-okienna-i-drzwiowa.html, określane inaczej klejonką drewnianą, mają bardzo szerokie zastosowanie w przemyśle stolarki otworowej. Za sprawą wysokogatunkowych kantówek powstają zarówno okna, jak i drzwi. W przypadku kantówek przeznaczonych do wyrobu okien, producenci najczęściej wykorzystują do ich wytwarzania drewno sosnowe. Na rynku dostępnych jest także wiele innego rodzaju kantówek, powstałych zarówno z naszych krajowych gatunków drzew, jak i tych bardziej egzotycznych. Warto zwrócić uwagę, by drewno na kantówki pochodziło z ekologicznych źródeł, nie mających negatywnego wpływu na środowisko. Można powiedzieć, że w budownictwie istnieje trend, zgodnie z którym inwestorzy dążą do tego, by każdy fragment domu był wykonany z ekologicznych produktów. Dlatego też szczególnie dużą popularnością cieszą się producenci, wykorzystujący przede wszystkim bezpieczne dla środowiska źródła pozyskiwania drewna.

Aby powstała wysokiej jakości kantówka okienna, trzeba skleić ze sobą kilka cieńszych listew drewnianych. W zależności od gatunku drzewa, kantówka może mieć różne właściwości oraz wiele pięknych odcieni. W stolarce okiennej wykorzystywane są kantówki odpowiednio dopasowane względem profili. Najczęściej spotkać można klejonki powstałe z trzech warstw, ułożonych w systemie naprzemiennym przebiegu słojów. W efekcie powstaje trwałą kantówka, która nie będzie podatna na wyginanie pod wyniku oddziaływania wilgoci. Nowoczesne kantówki pozwalają tworzyć zarówno okna o prostych, jak i zaokrąglonych formach.

Wśród producentów kantówki drewnianej prym wiedzie marka Richd. Anders. Firma od wielu dziesięcioleci funkcjonuje na rynku i do wyrobu swoich produktów wykorzystuje tylko najwyższe jakości gatunki drewna. W procesach produkcyjnych kantówek firma stosuje specjalny klej, który wykazuje właściwości wodoodporne. Richd. Anders to nie tylko stolarka okienna, ale też drzwiowa. Jeżeli szukasz najlepszych na rynku kantówek okiennych, wyroby oferowane przez Richd. Anders bez wątpienia cię zainteresują.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy