Jak wybrać stół do jadalni?

Jak wybrać stół do jadalni?

Stół to serce każdej jadalni, a zarazem jeden z najważniejszych mebli w domu. Przy jego wyborze powinniśmy postawić zarówno na design, solidność, jak i na aspekty funkcjonalne. Poniżej znajduje się kilka najważniejszych informacji o tym jak wybierać stoły do jadalni, aby być w pełni zadowolonym z ich użytkowania.

Dobierz mebel do pomieszczenia

Przed wyborem stołu musimy przede wszystkim zmierzyć przestrzeń, w której go ustawimy. Od ilości miejsca, a także typu wnętrza będzie zależało na jak duży stół oraz w jakim kształcie można sobie pozwolić. Stoły okrągłe sprawdzą się w większych pomieszczeniach, ponieważ najlepiej wyglądają, gdy umieszczone są w części centralnej. Postawione pod ścianą nie będą prezentować się zbyt dobrze. Wybierając okrągły stół mamy natomiast większe możliwości jeśli chodzi o dostawienie dodatkowych krzeseł. Oprócz tego każde miejsce przy którym zasiądą goście będzie tak samo wygodne. Zniknie problem, że ktoś będzie musiał usiąść na rogu. Wszyscy będą mieć również jednakową swobodę w prowadzeniu rozmowy. Stoły prostokątne można natomiast łatwiej dopasować do mniejszych pomieszczeń. Można ustawić je pod ścianą, aby zapewnić sobie więcej wolnej przestrzeni w jadalni. Ciekawym rozwiązaniem są również stoły owalne, które ze względu na opływowy kształt są bardziej bezpieczne dla małych domowników.

Stół z drewna, a może ze szkła?

Bardzo ważną kwestię stanowi wybór odpowiednich materiałów, z których wykonany jest stół. Dostępne są między innymi stoły drewniane, które uznawane są za jedne z najtrwalszych, a przy tym najbardziej eleganckich mebli. Są również ekologiczne oraz oryginalne, ponieważ każdy z kawałków drewna jest inny. Drewno również pięknie się starzeje - z czasem taki stół nabiera charakteru i wykwintności. Ponadto wysłużone, drewniane stoły można poddawać renowacji, dzięki której zyskają drugie życie. Ciekawym wyborem są stoły szklane. Sprawdzają się świetnie w nowoczesnych aranżacjach, którym dodają eleganckiego wyglądu. Prezentują się bardzo efektownie, a poza tym potrafią optycznie powiększyć przestrzeń, dlatego są idealne do małych jadalni. Dla osób, które poszukują ekonomicznych rozwiązań, propozycją mogą być stoły z laminowanym blatem. Niska cena, duże możliwości wyboru oraz łatwość utrzymania w czystości to największe ich zalety. Są także zdecydowanie lżejsze niż stoły drewniane, dlatego można je łatwo przesuwać i przenosić.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy