Inwestycja w nieruchomości

Inwestycja w nieruchomości
Kiedy jesteśmy posiadaczami jakiejś nieruchomości możemy w nią zainwestować. Metod na to jest bardzo kilka i co ważne nie wszelkie z nich wymagają posiadania gotówki. Mieszkania pod klucz możemy wynająć albo też wydzierżawić. Jeżeli chodzi o dzierżawienie to można zawrzeć umowę na czas określony lub na tzw. wieczystą dzierżawę. Z ustaleniem wartości danej nieruchomości za każdym razem jest ustalana na bazie jej panującej wartości, jeżeli już chodzi jednakże o opłaty to te mogą być zmienne i uzasadnione wzrostem wartości nieruchomości.
 

Wiarygodny pośrednik

Jeśli chcemy inwestować w nowe mieszkania to w większości wypadków wielu z nas decyduje się na zakup przez różnego rodzaju biura domów i mieszkań. Niestety zdarza się, że możemy trafić na oszustów, jeśli adekwatnie przedtem nie sprawdziliśmy wiarygodność takiego biura. Na starcie powinnaś sprawdzić, czy sprzedając lub nabywając domów i mieszkań przez pośrednika, developer posiada licencję , a dodatkowo ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.
 

Czytelna umowa

W zgodzie z aktualnym prawem umowa z osoba sprzedająca gotowe mieszkania powinna być zawarta na piśmie, więc zanim ją podpiszemy, najpierw powinno się taka umowę bardzo uważnie przeczytać. Jeśli jakiś punkt budzi nasze wątpliwości w każdym momencie możemy się zwrócić z prośbą o wytłumaczenie niezrozumiałych dla nas zapisów.

Opłacalny interes

Inwestycje mieszkaniowe są zajęciem dochodowym dla korporacji oraz dodatkowo osób indywidualnych. Kupowane przeze mnie domów i mieszkań w dużej liczbie przypadków stanowią zabezpieczenie pod kolejne lokowanie. Warto pamiętać, że domów i mieszkań staja obiektem inwestycyjnym wówczas, gdy my jako jego właściciele rezygnujemy z możliwości użytkowania nieruchomości.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta: