Historia taśmy klejącej

Historia taśmy klejącej

Taśmy klejące wykorzystujemy głównie tam, gdzie potrzebne jest niezawodne i czasowe połączenie. Pomocne mogą być taśmy klejące dwustronnie. Te rodzaje taśmy wykonane są z elastycznego tworzywa sztucznego pokrytych warstwą specjalnego kleju. Taśmy klejące służą głównie do sklejania lub oklejania pękniętych przedmiotów np. plastik, papier, tektura.
Teraz zastanówmy się kiedy powstała taśma. Z jej historii wynika, że pierwowzorem taśmy klejącej była taśma używana w 1925 roku w warsztatach samochodowych. Jej pomysłodawcą był amerykański wynalazca.
Pierwsza taśma biurowa powstał pięć lat później. W tej pierwotnej wersji klej umieszczano jedynie na jej brzegach. Każdy z nas zetknął się z taśmami klejącymi jeszcze w szkole podstawowej podczas zajęć z techniki, by połączyć ze sobą różnego rodzaju materiały, tektury, itp. Taśmy klejące stosujemy też w dorosłym życiu podczas drobnych prac biurowych. Oprócz znanych nam taśm biurowych możemy się spotkać z taśmami akrylowymi, które są bardziej wytrzymałe od biurowych i mogą połączyć materiały bardziej zaawansowane technicznie.
Taśmy klejące w codziennym życiu są bardzo przydatne. Ich różne odmiany pozwalają na stosowanie ich w różnych dziedzinach m.in., budownictwie podczas wykonywania prac malarskich. Można powiedzieć, że taśmy klejące w znacznym stopniu ułatwiają nam życie, bo co byśmy zrobili gdyby kartki z ulubionej książki były wyrwane lub rozdarte. W takich przypadkach z pomocą przychodzi nam taśma. Dzięki niej możemy się przez o wiele dłużej cieszyć z czytania ulubionej lektury. Na niektórych taśmach klejących wykonywane są nadruki lub tez motywy graficzne, co doskonale pozwala na wykorzystanie taśm do celów reklamowych.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy

Jeżeli nie wiesz jak dobrać odpowiednio worki do...
Wybranie odpowiednich maszyn piekarniczych i cukie...
Obecnie mamy do czynienia z różnorakimi ro...
Worki typu Big Bag są używane w naszej codzienno...
Stoły i krzesła są zdecydowanie najpopularniejs...
Pod pojęciem druku mieści się metoda produkowan...