Gdzie wyrzucić zużyte tusze i tonery?

Gdzie wyrzucić zużyte tusze i tonery?

Puste opakowania po tuszach i tonerach to produkty wcale nieobojętne dla środowiska oraz zdrowia człowieka - podobnie jak żarówki, baterie, opony itp. Tych rzeczy po prostu nie wyrzuca się do kosza na śmieci. Wiele osób nie ma jednak świadomości, że kwestia ta dotyczy również wykorzystanych materiałów eksploatacyjnych. Statystyki mówią o 75% właścicielach drukarek atramentowych lub drukarek laserowych, którzy właśnie tak postępują. Zużyte tonery i tusze - co z nimi zrobić? W niniejszym artykule podpowiadamy kilka bezpiecznych a zarazem wygodnych rozwiązań.

Zużyte tusze i tonery - gdzie należy je wyrzucać?

Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest pójście do sklepu, w którym kupiliśmy zużyte już tusze i tonery, i oddanie ich sprzedawcy. Polskie prawo nakłada na firmach sprzedających materiały eksploatacyjne taki właśnie obowiązek. Podobnie jest w przypadku niektórych producentów drukarek oraz dedykowanych im materiałów eksploatacyjnych - muszą oni przyjąć od konsumentów zużyte tonery oraz tusze i odpowiednio je zutylizować. Kolejną opcją jest wyrzucenie wykorzystanych tuszów oraz tonerów do specjalnych pojemników, które mogą znajdować się w większych supermarketach lub centrach handlowych. Na rynku można się również spotkać ze skupami zajmującymi się recyklingiem opakowań po materiałach eksploatacyjnych - oferują one pieniądze w zamian za zużyte pojemniki. Opcja ta jest nie tylko ekologiczna, ale też przyjazna portfelom właścicieli drukarek i innych urządzeń biurowych.

Jeśli natomiast nie chcecie martwić się o puste opakowania po tuszach oraz tonerach, a jednocześnie macie na uwadze ekologię i dbałość o środowisko - możecie zdecydować się na zakup tonerów regenerowanych DMD. Rzeszowska firma DMD Tonery zajmuje się między innymi ponownym uzupełnianiem pustych pojemników po tonerach. Możliwości zatem jest wiele, a każda z nich stanowi świetne rozwiązanie dla środowiska naturalnego, a niekiedy też i portfeli.

Zużyte tusze i tonery - niebezpieczne dla środowiska

Zużyte tusze i tonery są niebezpieczne dla środowiska naturalnego i zdrowia człowieka przede wszystkim z dwóch względów. Po pierwsze, chyba nie da się całkowicie zużyć materiałów eksploatacyjnych - na dnie opakowania zawsze zostaje choćby odrobina barwnika składającego się z nieobojętnych dla środowiska substancji chemicznych. Po drugie, samo opakowanie jest wyprodukowane z materiałów wymagających właściwej utylizacji. Dlatego też istotne jest zachowanie ostrożności oraz rozsądku podczas wyboru odpowiednich miejsc do wyrzucania zużytych tuszów oraz tonerów.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)