Fotowoltaiczne szyby zespolone

Fotowoltaiczne szyby zespolone

Fotowoltaiczne szyby zespolone są stosowane jako wypełnienie fasady słupowo-ryglowej oraz szklanych świetlików. Zewnętrzna strona zespolenia jest zbudowana z modułu fotowoltaicznego. Zastosowanie odpowiedniego typu powłok nisko emisyjnych poprawia współczynnik przenikania ciepła osiągany przez dany typ zespolenia:

  • Szyba jednokomorowa: Ug = 1,1 W/m2K.
  • Szyba dwukomorowa: Ug = 0,8 W/m2K.
  • Szyba trzykomorowa: Ug = 0,4 W/m2K.
  • Jedno i dwukomorowe fotowoltaiczne zestawy szybowe mogą występować w różnych konfiguracjach, spełniając wiele funkcji:
  • szyba przeciwsłoneczna – zawierająca warstwę przeciwsłoneczną, która redukuje ilość ciepła wchodzącego do pomieszczenia;
  • szyba dźwiękochłonna – chroniącą przed zewnętrznym hałasem; parametry techniczne dobierane są w zależności od charakteru hałasu;
  • szyba bezpieczna – to zestaw o zwiększonej odporności na stłuczenie oraz rozbicie — kawałki szkła nie rozsypują się;
  • szyba antywłamaniowa – dzięki odpowiedniemu doborowi szyby laminowanej zespolenia zyskują właściwą klasę zabezpieczenia antywłamaniowego;
  • szyba kuloodporna – dzięki specjalnie dobranej technologii, zestaw zyskuje właściwości kuloodporne.


Najbardziej zaawansowanym modelem jest szyba zespolona PVGLASS+, zintegrowana z warstwą fotoniczną, grzewczą oraz fotowoltaiczną. Rozwiązanie stanowi źródło energii elektrycznej oraz ciepła w pomieszczeniu, umożliwia również dobór przejrzystości szkła w zależności od preferencji użytkownika. PVGLASS+ posiada wiele korzyści, które odróżniają ten zintegrowany produkt od innych szyb zespolonych. Energia elektryczna, która przechodzi przez naniesioną na szybę niewidoczną warstwę tlenku metalu, nagrzewa się do temperatury 20 °C - 60 °C generując ciepło.

Prezentowany rodzaj szyby nie tylko ochroni wnętrze obiektu przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również gwarantuje wysoką przejrzystość i produkuje prąd pozwalający na zaspokojenie potrzeb współczesnych budynków. Szyba zespolona ML System to produkt o wysokiej wydajności energetycznej oraz dużej efektywności produkcji energii elektrycznej. W szybie zespolonej od strony zewnętrznej umieszczone jest szkło o niskiej zawartości żelaza, natomiast od strony wewnętrznej — szkło termoizolacyjne. Pomiędzy warstwami znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, na które bezpośrednio pada światło słoneczne.

Szkło fotowoltaiczne, które jest przeznaczone do zastosowań budowlanych, produkowane jest na indywidualne zamówienie — standaryzowane elementy odpowiednio połączone ze sobą tworzą wielofunkcyjny materiał o parametrach przystosowanych do konkretnych potrzeb firmy lub jednostki. Ogniwa, kształt i wymiar modułu, jak również rodzaj szkła użyty w obudowie ochronnej dopierane są indywidualnie. Niepowtarzalną zaletą BiPV jest możliwość integracji fotoogniw z wieloma rodzajami szkła budowlanego. Różnorodność dostępnych wariantów otwiera bogate spektrum możliwości kształtowania szklanej, a zarazem nowoczesnej struktury.

Dla celów estetycznych, jak i funkcjonalnych, szkło można kształtować za pomocą kolorów, nadruków itp. Należy pamiętać, że użycie szkła fotowoltaicznego w powłoce budynku związane jest z koniecznością spełnienia przez nie wysokich wymagań pod względem bezpieczeństwa. Zastosowanie ogniw fotowoltaicznych w szybach zespolonych sprawia, że materiał BiPV zyskuje lepsze właściwości termalne, przez co staje się niezwykle atrakcyjnym produktem budowlanym.

Ostatnio dodane opinie (1)
Filip

28.03.2019

Szyba zespolona jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie wyrobów szklarskich. Stosowana w oknach i innych przeszkleniach chroni pomieszczenia przed utratą ciepła, nadmiernym nagrzewaniem i hałasem. Może również stanowić barierę antywłamaniową. ML System zaoferowała mi bardzo profesjonalną usługę. Szyby w pełni się sprawdzają. Serdecznie polecam

Adres IP: **.***.**.111

Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy