Fotowoltaiczne szyby zespolone

Fotowoltaiczne szyby zespolone

Fotowoltaiczne szyby zespolone są stosowane jako wypełnienie fasady słupowo-ryglowej oraz szklanych świetlików. Zewnętrzna strona zespolenia jest zbudowana z modułu fotowoltaicznego. Zastosowanie odpowiedniego typu powłok nisko emisyjnych poprawia współczynnik przenikania ciepła osiągany przez dany typ zespolenia:

  • Szyba jednokomorowa: Ug = 1,1 W/m2K.
  • Szyba dwukomorowa: Ug = 0,8 W/m2K.
  • Szyba trzykomorowa: Ug = 0,4 W/m2K.
  • Jedno i dwukomorowe fotowoltaiczne zestawy szybowe mogą występować w różnych konfiguracjach, spełniając wiele funkcji:
  • szyba przeciwsłoneczna – zawierająca warstwę przeciwsłoneczną, która redukuje ilość ciepła wchodzącego do pomieszczenia;
  • szyba dźwiękochłonna – chroniącą przed zewnętrznym hałasem; parametry techniczne dobierane są w zależności od charakteru hałasu;
  • szyba bezpieczna – to zestaw o zwiększonej odporności na stłuczenie oraz rozbicie — kawałki szkła nie rozsypują się;
  • szyba antywłamaniowa – dzięki odpowiedniemu doborowi szyby laminowanej zespolenia zyskują właściwą klasę zabezpieczenia antywłamaniowego;
  • szyba kuloodporna – dzięki specjalnie dobranej technologii, zestaw zyskuje właściwości kuloodporne.


Najbardziej zaawansowanym modelem jest szyba zespolona PVGLASS+, zintegrowana z warstwą fotoniczną, grzewczą oraz fotowoltaiczną. Rozwiązanie stanowi źródło energii elektrycznej oraz ciepła w pomieszczeniu, umożliwia również dobór przejrzystości szkła w zależności od preferencji użytkownika. PVGLASS+ posiada wiele korzyści, które odróżniają ten zintegrowany produkt od innych szyb zespolonych. Energia elektryczna, która przechodzi przez naniesioną na szybę niewidoczną warstwę tlenku metalu, nagrzewa się do temperatury 20 °C - 60 °C generując ciepło.

Prezentowany rodzaj szyby nie tylko ochroni wnętrze obiektu przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale również gwarantuje wysoką przejrzystość i produkuje prąd pozwalający na zaspokojenie potrzeb współczesnych budynków. Szyba zespolona ML System to produkt o wysokiej wydajności energetycznej oraz dużej efektywności produkcji energii elektrycznej. W szybie zespolonej od strony zewnętrznej umieszczone jest szkło o niskiej zawartości żelaza, natomiast od strony wewnętrznej — szkło termoizolacyjne. Pomiędzy warstwami znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, na które bezpośrednio pada światło słoneczne.

Szkło fotowoltaiczne, które jest przeznaczone do zastosowań budowlanych, produkowane jest na indywidualne zamówienie — standaryzowane elementy odpowiednio połączone ze sobą tworzą wielofunkcyjny materiał o parametrach przystosowanych do konkretnych potrzeb firmy lub jednostki. Ogniwa, kształt i wymiar modułu, jak również rodzaj szkła użyty w obudowie ochronnej dopierane są indywidualnie. Niepowtarzalną zaletą BiPV jest możliwość integracji fotoogniw z wieloma rodzajami szkła budowlanego. Różnorodność dostępnych wariantów otwiera bogate spektrum możliwości kształtowania szklanej, a zarazem nowoczesnej struktury.

Dla celów estetycznych, jak i funkcjonalnych, szkło można kształtować za pomocą kolorów, nadruków itp. Należy pamiętać, że użycie szkła fotowoltaicznego w powłoce budynku związane jest z koniecznością spełnienia przez nie wysokich wymagań pod względem bezpieczeństwa. Zastosowanie ogniw fotowoltaicznych w szybach zespolonych sprawia, że materiał BiPV zyskuje lepsze właściwości termalne, przez co staje się niezwykle atrakcyjnym produktem budowlanym.

Ostatnio dodane opinie (1)
Filip
Szyba zespolona jest jednym z najczęściej wykorzystywanych w budownictwie wyrobów szklarskich. Stosowana w oknach i innych przeszkleniach chroni pomieszczenia przed utratą ciepła, nadmiernym nagrzewaniem i hałasem. Może również stanowić barierę antywłamaniową. ML System zaoferowała mi bardzo profesjonalną usługę. Szyby w pełni się sprawdzają. Serdecznie polecam
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy

Prowadzenie poważnego przedsiębiorstwa nastawion...
Posiadasz firmę produkcyjną, która nastaw...
Prowadzenie przedsiębiorstwa opartego na szerokie...
Każdy materiał można wykorzystać na wiele spos...
Wyróżnia się kilka rodzajów folii....
sklejka-iglasta.pl jest portalem gromadzącym prod...