Fotel do ogrodu - jak wybrać najlepszy?

Fotel do ogrodu - jak wybrać najlepszy?

Sezon wiosenno-letni to czas, kiedy rozglądamy się za nowymi meblami do ogrodu. Mimo iż jest to przestrzeń otwarta, powinna być zaaranżowana w sposób przemyślany i odpowiedni. W ogrodzie czy na tarasie nie należy umieszczać mebli, które nie są przystosowane do użytkowania w trudnych warunkach. Jak wiemy, pogoda w naszej szerokości geograficznej zmienia się niezwykle szybko, przez co niekiedy łatwo doprowadzić do zniszczenia mebli ogrodowych. Aby tego uniknąć warto wybrać takie, które zostały stworzone z myślą o zastosowaniu na zewnątrz domu. Najczęściej wybieranymi elementami wyposażenia do ogrodu i na taras są stoliki oraz meble wypoczynkowe, np. sofy i fotele . Na co zwrócić uwagę decydując się na zakup fotela do ogrodu? Jakie modele są dostępne na rynku?

Klasyczne fotele ogrodowe rattanowe
Wybór foteli ogrodowych jest ogromny. Do dyspozycji mamy np. fotele rattanowe, metalowe, czy modne siedziska wiszące lub hamaki. To idealne elementy wyposażenia, które pokochają zarówno dzieci, jak i dorośli. Do najpopularniejszych należą obecnie siedziska, do wykonania których zastosowano rattan. Nic dziwnego, materiał ten jest odporny na wilgoć, dlatego też doskonale nadaje się do produkcji mebli do ogrodu. Co więcej, rattan pięknie się prezentuje i wspaniale wygląda w otoczeniu zieleni oraz kolorowej roślinności. W fotelach rattanowych stosuje się najczęściej poduszki, które posiadają poszewki wykonane z tkanin, które nie niszczą się w wyniku oddziaływania promieni UV, wiatru czy wilgoci. Na rynku dostępne są rozmaite fotele ogrodowe - na nóżkach metalowych lub drewnianych, kubełkowe, w formie krzeseł czy z podnóżkami. Bez względu na jego formę, fotel z rattanu zawsze będzie dobrym wyborem. Nie dość, że jest solidny, to jeszcze estetyczny. Czego chcieć więcej?

Fotele ogrodowe z metalu
Kolejnym, równie popularnym modelem siedzisk do ogrodu i na taras są fotele posiadające metalową podstawę. Zaletą takich produktów jest łatwość do utrzymania w czystości, odporność na wilgoć oraz stosunkowo niewielka masa. Dzięki temu możliwe jest dowolne mienianie aranżacji ogrodu, w zależności od potrzeb. Fotele na metalowych podstawach są solidne i estetyczne. Mogą mieć rozmaite kolory, dzięki czemu z łatwością wkomponują się w różne typy wystroju. W krzesłach z metalu również stosuje się poduszki, zapewniające wygodę podczas użytkowania. W przypadku metalowych foteli ogrodowych trzeba jednak uważać. Meble te są podatne na korozję, dlatego trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu oraz chowaniu ich, kiedy niespodziewanie spadnie deszcz.

Hamaki i fotele wiszące
Bujające się hamaki i fotele wiszące od kilku sezonów są najpopularniejszymi modelami mebli do ogrodu. Zapewniają stylowe oraz niezwykle komfortowe miejsce do wypoczynku, czytania czy drzemania w pięknej przestrzeni ogrodu. Do produkcji hamaków stosuje się najtrwalsze materiały, odporne na negatywny wpływ słońca, wiatru czy deszczu. Zaletą hamaków jest to, że szybko wysychają i można je bez problemu prać. Podobnymi do hamaków są fotele wiszące. Meble te składają się z kubełkowego siedziska oraz stelaża, na którym fotel wisi. To idealna propozycja nie tylko do ogrodu, ale też na taras, balkon oraz do pomieszczeń. Fotele wiszące mają piękny design i można je dowolnie stylizować przy pomocy poduszek, dzierganych narzutek czy ozdobnych makram.


Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)