Fotel bujany w nowej odsłonie

Fotel bujany w nowej odsłonie

Fotele bujane, chociaż według niektórych powinny odejść do lamusa, dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom designerskim mogą stać się kwintesencją nowoczesności. Modernistyczny fotel doskonale sprawdzi się nie tylko w skandynawskich lub loftowych rozwiązaniach, ale również w aranżacjach klasycznych.

Projektanci coraz chętniej wprowadzają do przestrzeni salonów, pokoi dziennych, a także sypialni nowoczesne inspiracje, czego dowodem są właśnie oryginalnefotele bujane. W asortymentach sklepów internetowych dużą popularnością cieszą się fotele bujane, których płozy są wykonane z wysokogatunkowego drewna o naturalnym usłojeniu. W niektórych przypadkach płozy zamieniają się od razu w praktyczne podłokietniki, dzięki którym można się wygodnie rozsiąść na fotelu. Większość bujanych foteli jest wyposażone w wysokie wyprofilowane oparcie wraz z tapicerowanym siedziskiem, dzięki którym nawet wielogodzinne użytkowanie fotela nie będzie związane z dyskomfortem użytkowania.

Fotel bujany powinien być przede wszystkim meblem stabilnym oraz wygodnym, oczywiście nie można również zapomnieć o jego modernistycznym wykończeniu. Ergonomiczny fotel powinien zapewnić odpowiednie podparcie pod plecy — najlepiej wybrać model, który łączy niebanalny wygląd z komfortem codziennego użytkowania. Na fotelu bujanym można się swobodnie rozsiąść w celu przeczytania książki, wypicia kawy, a także idealnie nadaje się on dla mam, które będą mogły usypiać lub karmić dziecko delikatnie się bujając. Ciekawą propozycją do modernistycznego wnętrza jest fotel uszak umieszczony na biegunach, który stanowi ciekawą alternatywę do zaokrąglonych i nieco bardziej tradycyjnych foteli na biegunach. Wizualnie atrakcyjnym pomysłem jest wykorzystanie połączenia miękkiej tkaniny, czarnego metalu oraz elementów drewnianych w konstrukcji fotela bujanego — z pewnością takie rozwiązanie estetyczne odnajdzie się w przestrzeni salonu.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy