Co powinien zawierać projekt wnętrz?

Co powinien zawierać projekt wnętrz?

Projekt wnętrz zamówiony przez inwestora budynku u profesjonalnego projektanta wnętrz powinien składać się przede wszystkim z ustalonych wcześniej wytycznych projektowych, a więc wizji klienta dotyczącej estetyki, stylistyki, a także funkcjonalności wnętrza. Oczywiście projekt musi również zawierać wizję architekta, która najlepiej będzie się prezentować w wizualizacji 3D, dzięki której szybko i sprawnie będziemy mogli przyjrzeć się końcowym efektom - jest to najlepszy sposób na wyobrażenie sobie wnętrza, ponieważ z rysunku technicznego czasami może być trudno ocenić, jak będzie wyglądać dom lub biuro.

Ostatnim krokiem we współpracy z biurem projektowym jest otrzymanie dokumentacji technicznej, w której zostaną określone przyłącza, a także wszystkie instalacje, dzięki którym ekipa budowlana będzie wiedziała, w których miejscach je wykonać. Oczywiście projekt wnętrza nie może obyć się bez kosztorysu opartego na wcześniej podanym przez klienta budżecie - zadaniem projektant wnętrz Rzeszów jest zaproponowanie w podanej kwocie jak najlepszych rozwiązań o ergonomicznym charakterze.

Oczywiście istnieje również kilka rodzajów projektów wnętrz i są one związane z zakresem koncepcyjnym lub z zakresem kompleksowym. W projekcie koncepcyjnym nie ma uwzględnionego zestawienia konkretnych materiałów, a także elementów wyposażenia. Taki projekt obejmuje przede wszystkim projekt ścian działowych, podwieszanych sufitów, malowania sufitów oraz ścian, ułożenia podłogi i okładzin ściennych, a także dokładny projekt kuchni i łazienki wraz z rozplanowaniem mebli jednakże bez wymiarowania.

Co znajduje się natomiast w projekcie kompleksowym?
W projekcie kompleksowym dostępne są wszystkie elementy z projektu koncepcyjnego jednakże wraz z zestawieniem konkretnych materiałów oraz wymiarowaniem wyposażenia. Tak więc w projekcie kompleksowym dostępne są projekty hydrauliki oraz projektu instalacji elektrycznych, zestawienie materiałów wykończeniowych, zestawienie gotowych mebli, drzwi wewnętrznych, a także projekty zabudowy szaf.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (3 opinie)
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy
Oceń producenta
pierwszy