Co powinien zawierać projekt wnętrz?

Co powinien zawierać projekt wnętrz?

Projekt wnętrz zamówiony przez inwestora budynku u profesjonalnego projektanta wnętrz http://www.oscar-dekoracje.pl/ powinien składać się przede wszystkim z ustalonych wcześniej wytycznych projektowych, a więc wizji klienta dotyczącej estetyki, stylistyki, a także funkcjonalności wnętrza. Oczywiście projekt musi również zawierać wizję architekta, która najlepiej będzie się prezentować w wizualizacji 3D, dzięki której szybko i sprawnie będziemy mogli przyjrzeć się końcowym efektom - jest to najlepszy sposób na wyobrażenie sobie wnętrza, ponieważ z rysunku technicznego czasami może być trudno ocenić, jak będzie wyglądać dom lub biuro.

Ostatnim krokiem we współpracy z biurem projektowym jest otrzymanie dokumentacji technicznej, w której zostaną określone przyłącza, a także wszystkie instalacje, dzięki którym ekipa budowlana będzie wiedziała, w których miejscach je wykonać. Oczywiście projekt wnętrza nie może obyć się bez kosztorysu opartego na wcześniej podanym przez klienta budżecie - zadaniem projektanta jest zaproponowanie w podanej kwocie jak najlepszych rozwiązań o ergonomicznym charakterze.

Oczywiście istnieje również kilka rodzajów projektów wnętrz i są one związane z zakresem koncepcyjnym lub z zakresem kompleksowym. W projekcie koncepcyjnym nie ma uwzględnionego zestawienia konkretnych materiałów, a także elementów wyposażenia. Taki projekt obejmuje przede wszystkim projekt ścian działowych, podwieszanych sufitów, malowania sufitów oraz ścian, ułożenia podłogi i okładzin ściennych, a także dokładny projekt kuchni i łazienki wraz z rozplanowaniem mebli jednakże bez wymiarowania.
Co znajduje się natomiast w projekcie kompleksowym? W projekcie kompleksowym dostępne są wszystkie elementy z projektu koncepcyjnego jednakże wraz z zestawieniem konkretnych materiałów oraz wymiarowaniem wyposażenia. Tak więc w projekcie kompleksowym dostępne są projekty hydrauliki oraz projektu instalacji elektrycznych, zestawienie materiałów wykończeniowych, zestawienie gotowych mebli, drzwi wewnętrznych, a także projekty zabudowy szaf.

Ostatnio dodane opinie (0)
Napisz swoją opinię
Ogólna ocena producenta:

Podobne wpisy

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 4.29/5 (7 opinii)
Ocena: 5/5 (10 opinii)
Oceń producenta
pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)

Wybierając różnorodne formy opakowania, k...
Opakowania kaszerowane są najbardziej znanymi atr...
Folia jest niezmiennie wiodącym surowcem prz...
Osoby, którym zdarzyło się wybierać wypo...
Czy wiedziałeś, że istnieje obecnie coś takieg...
Modele kartonowe są idealnym sposobem na spędzen...